T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Şırnak İl Sağlık Müdürlüğü Cizre Ağız ve diş sağlığı merkezi

T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI
Şırnak İl Sağlık Müdürlüğü Cizre Ağız ve diş sağlığı merkezi

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

Kurumsal

Güncelleme Tarihi: 29/06/2020

                                                                    KURUMSAL

Sağlık Bakanlığı Şırnak İl Sağlık Müdürlüğüne bağlı olarak hizmet veren Cizre Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Sağlık Bakanlığı Tedavi Hizmetleri Genel Müdürlüğünün 10.03.2011 tarih ve 10877 sayılı onay emirleri üzerine 20 ünit kapasiteli olarak kurulmuş ve 14.11.2011 tarihinde hizmete girmiştir. 1 Bodrum Kat olmak üzere 4 normal kattan oluşmaktadır. Merkezimiz toplam Kapalı alan 2750 m2 kapalı alana sahiptir.

Bodrum Katta: Sterilizasyon Birimi, Mescit, Kompresör, malzeme depoları, Su depoları  bulunmaktadır.

Zemin Katta: Engelli Polikliniği , Pedodonti (Çocuk) Polikliniği 2 adet ,Protez Laboratuvarı , ,Röntgen Birimi, Danışma ,Hasta Kabul ,Güvenlik Personeli Odası ve Hasta bekleme alanları ile ve 1 yetişkin polikliği bulunmaktadır.

Birinci Katta:  11 Adet Poliklinik,Hasta Hakları Birimi , Vezne, Emzirme Odası , Acil Müdahale Odası(Müşahade Odası)bay - bayan WC’leri bulunmaktadır.

İkinci Katta: Başhekimlik, İdari ve Mali Hizmetler Müdürlüğü, Satın Alma Birimi ,Kalite Birimi, Eğitim Birimi, Enfeksiyon Birimi, Personel Özlük ,Verimlilik Birimi ,İstatistik, Mutemetlik, ,Personel Dinlenme Odaları ve 2 adet poliklinik  mevcuttur.